Akcje: Sztuczka, która pozwoliła mi na zarobienie dodatkowych 17.746 PLN

trik main

Wyobraź sobie, że chcesz kupić jakąś akcję. W większości wypadków czekasz na cenę – czekasz, aż cena akcji spadnie do takiego poziomu, na jakim chcesz ją kupić. A może chciałbyś dostać pieniądze również za to, że akcję wogóle chcesz kupić?

Dodatkowy dochód +17.746 PLN

Istnieje bardzo łatwy sposób, który pozwala na zarabianie pieniędzy poprzez fakt, że chcemy akcje kupić. Sposób ten spowodował wzrost dochodów z mojego portfolio o 17.746 PLN. W czym tkwi tajemnica? Zamiast zlecenia kupna wystawiamy opcję. Oczywiście z ceną, za którą chcemy akcję kupić.

Mój kolega, trader opcjowy Martin Kopáček, opisuje takie podejście w jednej części swojego kursu opcjowego.

17.000 to fajna suma, więc dlaczego nie pójść prosto po 170.000?

Wystawienie opcji put jest bardzo proste. Możliwość uzyskania kolejnych +17.000 PLN jest bardzo atrakcyjna. Taki właśnie sposób na kupno akcji jest dla nas bowiem zawsze korzystny: zawsze masz pieniądze w kieszeni za wystawienie opcji. Zamiast czekać na spadek ceny to zaraz zarabiasz.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej? Już wkrótce na naszych kursach opcjowych!

Powodzenia!

Jan Dvořák

Tomáš Walter
Tomáš Walter jest inwestorem w akcje wzrostowe i wartościowe. W latach 2002-2004 był zatrudniony jako menedżer w Harrisburg w Stanach Zjednoczonych. W tym samym czasie studiował rynki akcji i od inwestorów amerykańskich uczył się sztuki inwestowania. Po powrocie z USA pracował dla wydawnictwa Ringier, firmy medialnej Mediafax oraz CME group. Obecnie zajmuje się projektami doradczymi oraz medialnymi i jest wysoko cenionym konsultantem w sprawach inwestycji.