Opcje: 100 % w pół roku

Cześć! Przesyłam pozdrowienia ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Czas pogadać o opcjach!

Zajmuję się śróddziennym handlem opcji, który cechuje wysokie tempo transakcji. Do zainteresowanych z szeregów czytelników Finakademii wysyłam sygnały odnoście wejść i wyjść z pozycji. Robię tak za pośrednictwem zamkniętej grupy na Twitterze. Ten, kto chętnie handluje bardzo często, czuje się w naszej grupie jak ryba w wodzie.

Jak to wygląda w praktyce? Daję sygnały odnośnie przygotowania zagrania, wejścia w pozycję, zarządzania pozycją oraz wyjścia. I tak w kółko Macieju. Zyski, break-eveny, straty.

Jak wygląda fajna transakcja

Najpierw spójrzmy na zagranie z dnia 13. marca, gdy handlowaliśmy SPY, a konkretnie 10 szt. opcji put.

Przygotowanie zagrania

Ok, weszliśmy w pozycję i czekamy na spadek. Nasze opcje put powinny osiągnąć pewną wartość, a my z kolei powinniśmy osiągnąć zysk.

Zarządzanie pozycją

Cena wyruszyła we właściwym kierunku, świetnie! Korzystam z sytuacji i sprzedaję połowę kontraktów. Tym samym realizuję pierwszy zysk i w pozycji jestem już w zasadzie za darmo: Nieważne, co zrobi rynek, ja już nie mogę ponieść straty. Kocham takie sytuacje!

Zamknięcie pozycji

Jedziemy dalej! Rynek wciąż podąża w naszym kierunku, a my już tylko czekamy na odpowiedni moment do zyskownego wyjścia z pozycji. Zaledwie 10 minut od rozpoczęcia zagrania realizujemy bardzo fajny zysk. Rzeczywiście, śróddzienne opcje to bardzo szybka sprawa!

Wyjście z pozycji nastąpiło zatem 10 minut po jej otwarciu, a zysk wynosił +492 $. Innymi słowy 1.850 złotych w 10 minut. Piękne zagranie, piękny dzień.

Opcje to nie same zyski! Są również straty

Czy szukasz systemu, który przynosiłby tylko i wyłącznie zyski? W takim wypadku niestety nie mogę pomóc. Trading polega na gromadzeniu zysków i break-evenów, jak również na zaakceptowaniu strat.

Oto, jak wygląda np. strata w wysokości -94 USD:

Zdarzają się tygodnie, gdy mamy kilka break-evenów, kilka stoplosów i jedną czy dwie zyskowne „boom” transakcje. Trudno, taki już trading. System, jaki generowałby tylko i wyłącznie zyski, niestety nie istnieje.

A oto, jak wygląda fajne zagranie

Dzięki zagraniu na NFLX udało mi się zarobić +577 USD. Wystarczyło tylko zaczekać na odpowiedni moment.

Wszystko zależy od cierpliwości i wytrwałości. Istota mego podejścia do handlu polega na „wędkowaniu” – zarzucam wędkę, a jeśli się nie uda, to szybko zamykam pozycję, odnosząc możliwie jak najmniejszą stratę, idealnie BE.

Cierpliwość i wytrwałość

Wszystko zależy od cierpliwości. Amator załamał by się po pierwszym tygodniu pełnym strat, natomiast fachowiec idzie dalej. I jak widać, naprawdę warto – nigdy bowiem nie wiadomo, które zagranie okaże się być zyskowne. Właśnie dlatego systematycznie otwieramy kolejne i kolejne pozycje – i niczym poszukiwacze złota czekamy na naszą żyłę.

100 % zysk w jeden rok. Udało się!

Na początku roku podjąłem pewne wyzwanie. Polegało ono na osiągnięciu 100% zysku w jeden rok. Udało się w zaledwie 6 miesięcy. Kocham mój biznes!

God bless!

Szwed

David Ševčík (Szwed)
Jako prywatny trader opcji działam już od 2000 roku. W ramach handlu korzystam z wielu rzeczy „za lustrem,“ na przykład z Darkpool, opcyjnego Open Interest, wzajemnych powiązań aktywów, analiz ekonomicznych F.R.E.D., analizy Market Breadth, analizy COT, wyciągów fundamentalnych z FED, ECB, BoI, BoE, elementów Market profile i analizy technicznej. Jestem członkiem kilku grup traderskich między innymi z Indii, USA oraz GB i korzystam z ich wiedzy i doświadczenia. Jestem graczem zespołowym, a więc wiem, że sam nic nie poradzę. Świat się zmienia, zwłaszcza ten finansowy i ja muszę wraz z nim…