Opcje: Zysk +678 $. Też to macie?

W poprzednich artykułach pokazałem, gdzie i dlaczego będę wypisać tygodniowe opcje na TNA. W zeszłym tygodniu zarobiłem w ten sposób szybkie 678 dolarów, co też przedstawiłem na moim FB. Byłem akurat w podróży po Niemczech, ale było jasne, że zysk tygodnia będzie „w domu“.

28_08_2017_1a

O co chodzi z tym handlowaniem opcjami TNA?

Metoda jest wręcz banalna: wyczekujemy na spadek na rynku, śledzimy fundament, VIX. Strategia prymitywna, którą posługujemy się w kursie online o opcjach już od trzech lat. Sam osobiście handluję TNA już około 10 lat, uwielbiam tę metodę. To moja ulubiona „dojna krowa“. Niedawno TNA była w podziale, więc ponownie wróciła do przyzwoitego poziomu punktowego. OK, sprawdźmy to!

Pierwsze wejście do TNA

Na początku spadku wykonałem pierwsze wejście do TNA. Szczegółowy opis zamieściłem w artykule z 5 sierpnia. Wejście, jak opisuję w artykule, był na pomarańczowej linii.

28_08_2017_2a

Jak napisałem w kolejnym artykule, to wejście nie wyszło. Rynek opuściłem ze stratą 3 dolarów za kontrakt. W porządku, czekamy na kolejne wejście. W artykule zadałem Wam „pracę domową“, mianowicie czy i kiedy wejdę na rynek – wielu z Was pomyślnie odgadło.

Nowe wejście do TNA

Drugie wejście do TNA nastąpiło we wtorek. Dałem wypis opcji put zaraz blisko low, doładnie 48 – tak jak to wskazałem w artykule. Zgadza się, było to bardziej ryzykowne, ale dlaczego by nie zgarnąć pięknej premii?

Tutaj możecie to zobaczyć na screenie, ponownie ze stockcharts.

28_08_2017_3a

Widać tu też piątkowy finał: Moje naked put opcje i moje opcyjne put spready przyniosły profity.

Przyjemne pieniądze „na kawę”, czyli 678 dolarów jest już na moim koncie… bez większego wysiłku, bez przesiadywania przy komputerze. Misja „Deutschland“ zakończona powodzeniem: opcje zarobiły, współpraca w DE została pogłębiona (tak, biznes nie śpi), udało się też trochę pozwiedzać.

Słońce, pogoda, przyjemnie.

Jak to zrobić?

Przede wszystkim BARDZO ŁATWO. Wszystko, czym handluję, musi mieć tzw. KISS. Łatwe do zrozumienia, wdrożenia i realizacji. Nie chcemy całymi dniami siedzieć przy komputerze. Nie chcemy głowić się nad kosmiczną wiedzą. Nie chcemy tracić czasu na zbędne sprawy.

Kiedy wejście się nie powiedzie, wychodzimy z transakcji z niewielką stratą. Zaczekamy na lepszą okazję, tak jak miało to miejsce w tym tygodniu. Zysk +678 dolarów jest bowiem wynikiem cierpliwości ….

Dokładna instrukcja

Dokładny samouczek jest oczywiście opisany krok po kroku w internetowym kursie o opcjach. Zamieściłem tam wiele swoich praktyk, których używam. Podsumowałem też tam 13 lat doświadczenia na giełdzie – handluję na niej od 2005 roku.

Oczywiście polecam śledzenie dyskusji kolegów z branży na naszym forum dyskusyjnym, do którego dostęp otrzymuje każdy z uczestników naszego internetowego kursu o opcjach. Jest to ogromna skarbnica wiedzy, pomysłów i know-how.

Powodzenia!

Martin

Martin Kopáček
Handlem na giełdzie zajmuje się od 2005 roku. Skupia uwagę w szczególności na wystawianie opcji na akcje i indeksowe ETF. Woli mniej czasochłonne strategie z wysokim prawdopodobieństwem sukcesu. Kładzie nacisk na zrozumienie rynku, na fundamenty. Preferowane strategie opcyjne: Naked Put, Put Spread, Iron Condor, Strangle, Covered Call. Ulubione aktywa do handlu opcjami: SPY, TNA, akcje z indeksu S&P 500. Styl: wystawianie opcji na podstawie odpowiednich strategii opcyjnych, strategie kredytowe, ocena fundamentu i wolatylności. Od 2010 roku realizuje indywidualne konsultacje tradingowe dla osób zainteresowanych handlem opcjami. Prowadzi również osobisty blog.