Spready towarowe: +17.000 złotych na opcjach!

Witam was, drodzy przyjaciele!

Kiedy pojawia się okazja do poszerzenia portfolio instrumentów giełdowych, należy natychmiast ją złapać. Każdy z traderów z Finakademii woli coś innego. Wacław handluje towarami, ja spreadami, a z kolei Tomaszowi najbardziej odpowiadają akcje. Wszyscy jednak wiemy, że istnieje instrument, który można skutecznie połączyć z naszymi własnymi –opcje.

Piszemy o nich w artykułach. Korzystamy z nich. No i dużo na nich zarabiamy.

Opcje i ropa naftowa

Pokażę wam to na przykładzie ropy naftowej, która w przeszłości była bardzo „żywa”. Właśnie okresy dużej wolatylności stanowią sytuację, w której ja sięgam po opcje. Zazwyczaj robię tak wtedy, kiedy mam pewną opinię na temat rynku, on jednak czeka i donikąd się nie śpieszy. Z opcji można skorzystać „w obie strony” i do w dosyć prosty sposób.

Oto moje zagranie, które zrobiłem przed obradami OPEC:

Opcje CALL i PUT, CFL19

źródło: platforma TWS           

Dlaczego postanowiłem tak zrobić? Uważałem, że Saudyjczycy zmądrzeli i że tym razem nie będą chcieć spróbować wyrzucić wydobywców amerykańskich za pośrednictwem niskiej ceny ropy. Ponieważ na Amerykanów już to po prostu nie działa.

Ponadto w USA było po wyborach, a więc już nawet Donald Trump nie musiał pchać cen na południe. Trump bowiem lubi wydobywców. Uważałem zatem, że spadek ceny nie powinien już był być zbyt wyraźny. Chłopaki mogliby wreszcie dojść do zgody (OPEC).

Jak to zrobić?

Chodzi o wystawienie dwóch opcji, łącznie za +4.760 dolarów. Innymi słowy prawie 17.000 złotych dzięki opcjom!

My, Finakademia, na szczęście mamy jednego eksperta od opcji. Tak, mowa o Marcinie. Nieważne, jeśli handlujecie towarami albo spreadami, gorąco polecam jego artykuły. Włączcie opcje do własnych strategii!

Cześć, Roman, powodzenia!

Kilka słów o mnie, o mojej drodze do handlu spreadami oraz o procedurach, z których korzystam, do pobrania tu:

Roman Horký spready
Roman Horký
Jako przedsiębiorca działa od 1992 roku do chwili obecnej. Hobby: rowery górskie i szosowe, handel spreadami towarowymi na giełdzie. Pierwsze doświadczenie z rynkiem kapitałowym zyskał w 1990 roku, za pośrednictwem otwartych funduszy inwestycyjnych banków oraz instytucji finansowych. Pierwsze doświadczenie z handlem na giełdzie Roman zyskał na giełdzie praskiej, później rozpoczął działalność na giełdzie w USA. Od dawna studiuje rynki kapitałowe. Za swój wzór inwestycyjny i traderski uważa amerykańskiego handlowca towarowego, Larrego Williamsa. Roman Horký jest specjalistą do spreadów towarowych, którymi handluje już od sześciu lat. Jest zwolennikiem nauki za pomocą praktyki i propagatorem prostych procedur. Ponadto handluje opcjami na towarowe futures oraz samymi towarowymi futures. Handluje również opcjami na zmienność. Jego działalność obejmuje również akcje (inwestycje) – w szczególności preferuje akcje dywidendowe.