Towary: Praktyczne zastosowanie know-how i 2.600 złotych za kilka minut pracy

Cześć! Dziś pragnę Wam pokazać zastosowanie naszego know-how w praktyce, w najbardziej elementarny i najprostszy sposób.

W ubiegłym roku cukier przez bardzo długi okres czasu znajdował się w trendzie spadkowym, spowodowanym przez naprawdę ogromne zapasy. W końcu jednak nastąpiła właśnie taka sytuacja, jaką omawiamy na kursie i jaka stanowi istotę naszego podejścia do handlu. I jaką po prostu uwielbiamy.

Plantatorzy, przetwórcy i wielcy gracze

Hodowcy i przetwórcy towarów zaczęli kupować bardzo duże ilości tego słodkiego towaru. Świadczy o tym górna krzywa pod wykresem ceny, która ponownie po jakimś czasie osiągnęła ekstremum. Dolna krzywa pokazuje zaś, w jaki sposób handluje grupa „large traders”, czyli fundusze towarowe i hedgingowe.

Już od października Large Traders wspierali trend spadkowy przez otwieranie pozycji short. Następnie ich pozycje osiągnęły absolutne limity historyczne. No i właśnie to stanowi sytuację, którą bardzo lubimy i która stanowi zupełną podstawę naszego podejścia. Dobrą wiadomość stanowi również fakt, że grupa drobnych spekulantów na rynku z cukrem sprzedawała, ile tylko mogła. Taki pesymizm ze strony zróżnicowanego i nieinformowanego tłumu w ramach spekulacji na wzrost zawsze się przyda.

A więc do dzieła!

Na wzrost ceny w momencie otwarcia pozycji wskazywały również, jak wynika z następnego obrazka, oba nasze wskaźniki, zgodnie z którymi rynek powinien był osiągnąć dno pod koniec sierpnia. W takiej sytuacji należy poszukać odpowiedniego miejsca do wejścia w pozycję. Jednym z ulubionych sposobów do otwarcia pozycji jest przebicie „zygzakowatej linii”. Sposób ten reprezentuje następujący wykres.

Po przebiciu linii na wykresie otworzyliśmy pozycję long. Rozwój sytuacji potwierdził nasze przypuszczenia. Profit wynosił ponad 650 USD, a stoploss został przesunięty nad poziom wejścia w pozycję. W nagrodę otrzymaliśmy 2.600 złotych.

Bez pracy nie ma kołaczy

Sprawa jest bardzo prosta, wystarczy tylko chcieć. Zakucie potrzebnego know-how wymaga odrobinę czasu i poświęcenia, ale następne wyszukiwanie odpowiednich okazji jest bardzo rutynowe, kieruje się jasnymi zasadami i przynosi bardzo fajne rezultaty. Np. 2.600 złotych za kilka minut pracy.

Niedługo rozpoczyna się DARMOWY kurs Bogdana, który objaśnia istotę naszego podejścia do handlu kontraktami terminowymi na towary. Całkowicie za darmo! Weź w nim udział, bo inwestycja we własne know-how naprawdę się opłaca!

Powodzenia!

Wacław

Václav Pech
Jako pedagog uniwersytecki uzyskał tytuł Ph.D w dziedzinie teorii zarządzania sytuacjami kryzysowymi. Na rynkach z własnymi pieniędzmi albo w pozycji kierownika porusza się już od ponad dziesięciu lat, z większej części również zawodowo. Osobistym mentorem Wacława był dwa lata amerykański trader Larry Williams, z którym nawet po przejściu przez wszystkie poziomy mentoringu nadal pozostaje w kontakcie. Na giełdzie zazwyczaj handluje towarowymi kontraktami terminowymi i opcjami. Jest również doświadczonym inwestorem akcyjnym. Niemniej jednak doświadczenie Larry´ego (wraz z jego mentoringiem) doprowadziło go do wyspecjalizowania się na tradera towarów. Inwestowanie i giełdę uważa za swoje hobby, jak również zawód. Jest też analitykiem inwestycyjnym spółki Brokertrust.