Towary: Wreszcie złoto!

Cześć! Mniej więcej 150.000 złotych rocznie. Moi współpracownicy i studenci też tak mają. Czego do wymaga? Inwestycji w siebie. Czasu i wiedzy.

Pod koniec wakacji napisałem o tym, że nie podzielam entuzjazmu rynkowego odnośnie raptownego wzrostu cen metali szlachetnych i że wręcz przeciwnie uważam, że stanę po drugiej stronie barykady i zostanę sprzedawcą.

Do takiego wniosku doprowadziła mnie szczegółowa analiza raportu COT, który pokazał, że wydobywcy oraz przetwórcy złota sprzedają swój towar jak szaloni. W takich sytuacjach jest dużo prawdopodobne, że historia wzrostowa towaru powoli dobiega końca.

W tym samym czasie pozycje net funduszy towarowych dotarły do byłych maksimów, a momentum, które było bardzo silne, powoli zaczęło spowalniać. Również ta niesamowicie ważna grupa najwyraźniej traci optymizm.

Dlaczego liczę się ze spadkiem

Otwarcie spekulacji na spadek cen złota zostało wsparte również przez wskaźnik wartości, który pokazywał, że złoto jest obecnie naprawdę drogie.

Na odpowiednią chwilę do otwarcia pozycji wskazywała również cykliczna analiza rynku złota, na którym bardzo dobrze podziałał cykl naturalny. Chodziło o potwierdzenie tego, co mówił mi raport COT.

Po otrzymaniu sygnału do otwarcia pozycji od analizy technicznej w końcu rzeczywiście postanowiłem otworzyć pozycję short na rynku złota.

Realizacja zysku

Po ponad dwóch tygodniach pełnych nieoczekiwanych makro wiadomości w końcu doszło do przebicia silnego poziomu wsparcia, w rezultacie czego cena wyraźnie spadła i znalazła się w pobliżu mego profit target.

Po tym spadku postanowiłem zamknąć pozycję i wraz z innymi traderami wreszcie zrealizowałem zysk. W nagrodę otrzymaliśmy 350 dolarów, a Ci, którzy handlowali dużym kontraktem, zarobili mniej więcej 3.500.

Złoto leży tuż przed Tobą

Nawet na mikro kontrakcie zarobiliśmy zatem 1.400 złotych. Inwestycja w siebie zdecydowanie się opłaca. W poniedziałek startuje darmowy kurs Bogdana, w ramach którego objaśnia on nasze strategie handlowe. Pokaże Wam, co trzeba robić, abyście w takich zagraniach mogli wziąć udział również Wy!

Oto darmowa rejestracja, nie przegapcie tej okazji! Do zobaczenia na kursie!

Wacław

Václav Pech
Jako pedagog uniwersytecki uzyskał tytuł Ph.D w dziedzinie teorii zarządzania sytuacjami kryzysowymi. Na rynkach z własnymi pieniędzmi albo w pozycji kierownika porusza się już od ponad dziesięciu lat, z większej części również zawodowo. Osobistym mentorem Wacława był dwa lata amerykański trader Larry Williams, z którym nawet po przejściu przez wszystkie poziomy mentoringu nadal pozostaje w kontakcie. Na giełdzie zazwyczaj handluje towarowymi kontraktami terminowymi i opcjami. Jest również doświadczonym inwestorem akcyjnym. Niemniej jednak doświadczenie Larry´ego (wraz z jego mentoringiem) doprowadziło go do wyspecjalizowania się na tradera towarów. Inwestowanie i giełdę uważa za swoje hobby, jak również zawód. Jest też analitykiem inwestycyjnym spółki Brokertrust.