Umiejętności finansowe: pierwszy milion w wieku 30 lat

Droga do pierwszego miliona może być łatwa. Wystarczy zrozumieć istotę dwóch słów: Umiejętności finansowe. Kiedy zrozumiesz zasady umiejętności finansowych, zrozumiesz w skrócie zasady gry w milionerów.

W szkołach się o tym nie naucza, można tam się dowiedzieć co najwyżej o karcie kredytowej, hipotece czy podstawach oszczędzania. Jednak powiedzmy sobie szczerze: Czy nauczyciele są milionerami? Wszyscy znamy odpowiedź, łącznie z nauczycielami.

Mały test na początek

Spróbujmy sobie wyobrazić wydatki, które mamy dość często. Może piwo? Wybieramy się na „dwa kufle“? OK, to za dwa piwa w tanim pubie zapłacimy jakieś 10zł. Jak mówię w dość tanim pubie.

Policzmy sobie, ile piw wypijemy w ciągu 10 lat, gdy wybierzemy się na „dwa kufle“ tylko trzy razy w tygodniu. A co z puszką Coli raz w tygodniu? Albo słodkim łakociem na poprawę humoru?

Przez 10 lat ta kwota Cię zaskoczy…. To kwota, którą mogła by Wam dać niewielką fortunę przez te dziesięć lat. Zobaczymy to na przykładzie w darmowym kursie online.

Bogaci dobrze o tym wiedzą

Bogaci ludzie postrzegają umiejętność finansową za oczywistość. Tak jak czytanie, pisanie czy liczenie. Potrafią korzystać z zasad umiejętności finansowych w praktyce, w życiu codziennym. O takich ludziach się mówi, że co tylko dotkną, zamienia się w złoto.

Zamożni ludzie myślą w długiej perspektywie, nie tylko do „weekendu“ czy do „Świąt Bożego Narodzenia“. Przyzwyczajmy się myśleć o tym, co dzisiejsza „pięciozłotówka“ może dla nas zarobić za 10, 20 lub 40 lat…

Bogactwo buduje się stopniowo. Droga do milionów może się zacząć z kilkoma drobnymi w kieszeni, jednak wraz z umiejętnościami finansowymi w małym palcu. To prawda. Spójrzmy na przykład Warrena Buffetta

Przykład: Warren Buffett

Jeden z najbogatszych ludzi na naszej planecie, Warren Buffett, jest ikoną inwestowania. To człowiek, który jest uosobieniem umiejętności finansowych. Warren Buffett zaczynał od samego dołu. Nauczył się korzystać z praktyk bogatych ludzi, zdobył niezbędne umiejętności. Zobacz, jak rozwija się majątek Buffetta:

  • 20.000 w wieku 20 lat
  • 1 milion w wieku 30 lat
  • 25 milionów w wieku 40 lat
  • 350 milionów w wieku 50 lat
  • 3,8 miliarda w wieku 60 lat
  • 36 miliardów w wieku 70 lat
  • 55 miliardów w wieku 80 lat
  • 86 lat dla Warrena Buffetta oznacza 73 miliardy

Jak zarobić pierwszy (i kolejny) milion?

W tym miesiącu rozpoczynamy nasz kurs, w którym za darmo będziemy pokazywać działania milionerów.

Dowiesz się, jak z 5 złotych można zrobić 5 lub 17 milionów. Dowiesz się, jak stosowanie zasad umiejętności finansowych zwiększy Twoje przychody i Twój majątek. Droga, którą się dostaniemy do prawdziwego bogactwa zaczyna się już za kilka dni!

Tomáš Walter
Tomáš Walter jest inwestorem w akcje wzrostowe i wartościowe. W latach 2002-2004 był zatrudniony jako menedżer w Harrisburg w Stanach Zjednoczonych. W tym samym czasie studiował rynki akcji i od inwestorów amerykańskich uczył się sztuki inwestowania. Po powrocie z USA pracował dla wydawnictwa Ringier, firmy medialnej Mediafax oraz CME group. Obecnie zajmuje się projektami doradczymi oraz medialnymi i jest wysoko cenionym konsultantem w sprawach inwestycji.